IMG-LOGO
Препорачано од
gifing logo

Неделно мени- вегетаријанска исхрана

Секој организам како индивидуа има различни потреби и барања кон  храната. Поради тоа хроно програмата е погодна и за оние што водат Вегетаријански начин на исхрана.Овој начин на исхрана базиран според временски часовник на земање на оброците, само со намирници од растително потекло, вклучувајќи ја и рибата како идеален извор на Омега 3 масни киселини е идеален и за време на верските пости.Ова мени е наменето за сите они кои сакаат да започнат со вегетаријанска исхрана но до сега немале можност да го испробаат тој начин на исхрана. Овој пакет содржи 3 комплетни вегетаријански оброци за период од 5 работни денови, составени од Др. Ана Гифинг. 

3380.00 МКД
Број на оброци: 15
Период: 5 дена
Достава: Понеделник - Петок
Breakfast
Доручек
Хроно леб со хумус и домат: Хроно леб, хумус, домат
Cal.
Lunch
Ручек
Полнети тиквички со печурки и свежа салата: Тиквици, печурки, био зачин, маслиново масло, салата
Cal.
Diner
Вечера
Крем супа од карфиол: Карфиол, кромид, маслиново масло, био зачин, магдонос
Cal.
Breakfast
Доручек
Каша од овес со динстан спанаќ и пропржен кромид: Овес, кромид, спанаќ, маслиново масло, хималајска сол
Cal.
Lunch
Ручек
Печен зеленчук со пире од кaрфиол: Брокула, прокељ, тиквица, лук, карфиол, маслиново масло, био зачин, хималајска сол
Cal.
Diner
Вечера
Чорба од грашок со свежа салата: Грашок, кромид, маслиново масло, био зачин, свежа сезонска салата
Cal.
Breakfast
Доручек
Уштипци со ,,DishWish” намаз и маслинки: Подготовката на намазот: Пиперки, бадеми, црн домат, сенф, лук, био зачин. Наутови уштипци: наут, кромид, био зачин, магдонос, сусам, маслиново масло
Cal.
Lunch
Ручек
Полнети пиперки со праз и доматно пире: Праз, доматно пире, црвени пиперки или бабури, био зачин, маслиново масло
Cal.
Diner
Вечера
Стапчиња од свеж морков со сос: Тиквица, пиперка, лук, сок од лимон, хималајска сол, свежи моркови
Cal.