IMG-LOGO
Препорачано од
gifing logo

Вегетаријанска исхрана- доручек и ручек

Хроно програмата е погодна и за оние што водат вегетаријански начин на исхрана. Постојат периоди кога на нашиот организам му е потребно т.н прочистување од исхраната од животинско потекло.За таа цел се препорачува хроно исхраната за вегетаријанци, која изобилува со свежи, не многу термички обработени намирници ,богати со  витамини, протеини,диетални влакна кои на организамот му овозможуваат прочистување, енергија и свежина. 
 

10800.00 МКД
Број на оброци: 44
Период: 22 дена
Достава: Понеделник - Петок
Breakfast
Доручек
Хроно леб, хумус, домат
Cal.
Lunch
Ручек
Филети од скуша, сенф, праз, маслиново масло, коријандер, био зачин, оригано, маслиново масло, лимон
Cal.
Breakfast
Доручек
Овес, кромид, спанаќ, маслиново масло , хималајска сол
Cal.
Lunch
Ручек
Брокула, прокељ, тиквица, лук, карфиол, маслиново масло, био зачин, хималајска сол
Cal.
Breakfast
Доручек
Соњин намаз: Пиперки, бадеми, црн домат, сенф, лук, био зачин Наутови уштипци : наут, кромид, био зачин, магдонос, сусам, маслиново масло
Cal.
Lunch
Ручек
Праз, доматно пире, црвени пиперки или бабури, био зачин, маслиново масло
Cal.