IMG-LOGO
Препорачано од
gifing logo

Хроно исхрана без свинско месо

Хроно регуларно мени без свинско месосе сосотои од вкупно 66 оброци во период од 22 работни дена во текот на месецот.
-  Доручекот претставува богат оброк кој е сочинет од јаглени хидрати добиени од интегрални житарици, соодветно избрани протеини, здрави масти, без никаков додаток на шеќери и изобилие на свеж зеленчук кој ќе го разбуди вашиот организам
- Ручекот е составен од квалитетно избран месен продукт од јунешко, пилешко или мисиркино потекло и риба во комбинација од зготвен зеленчук и свежа салата. Овој оброк треба да  ја зголеми резервата на протеини и да ја врати енергијата на организмот
- Вечерата е сочинета од лесен протеин од пилешко, мисиркино месо, риба  или белка од јајце, заедно со свежа зелена салата која не содржи шеќери. Сето ова е потребно да обезбеди здрав и убав сон

14800.00 МКД
Број на оброци: 66
Период: 22 дена
Достава: Понеделник - Петок
Breakfast
Доручек
Спелтини или хељдини тестенини со младо сирење и блитва: Спелтини/хељдини тестенини, јајце, козјо сирење, блитва, масло од гроздови семки, хималајска сол
Cal.
Lunch
Ручек
Динстано јунешко: Јунешки бут, кромид, лук, доматно пире, магдонос, карфиол, био зачин, хималајска сол, маслиново масло, салата
Cal.
Diner
Вечера
Пилешки плескавици: Пилешко мелено месо, кромид, лук, магдонос, маслиново масло, хималајска сол
Cal.
Breakfast
Доручек
Пилешка хроно паштета: Пилешко филе, кромид, лук, сол, магдонос, бибер оригано, босилок, ѓумбир во прав, сусам, путер, маслиново масло, хроно леб
Cal.
Lunch
Ручек
Хроно полнети пиперки: Пиперки, мелено месо, кромид, просо, хималајска сол, био зачин
Cal.
Diner
Вечера
Омлет со белки: Белки, блитва, масло од гроздови семки, хималајска сол
Cal.
Breakfast
Доручек
Ролат од спанаќ со кисело млеко: Спанаќ, кисело млекo, јајца, спелтино интегрално брашно, павлака, семки од тиква, пилешка шунка, хималајска сол
Cal.
Lunch
Ручек
Грчка мусака со модар патлиџан и јунешко месо: Модар патлиџан, јунешко мелено месо, кромид, лук, домати, магдонос, јајца, био зачин
Cal.
Diner
Вечера
Бургер од мелено пилешко месо: Мелено пилешко месо, масло од гроздови семки, кромид, магдонос, бибер, хималајска сол, лимон, зеленчук
Cal.