IMG-LOGO
Препорачано од
gifing logo

Неделно мени хроно исхрана- рестриктивен период

Хроно исхрана - рестриктивен период претставува почетна фаза во хроно исхраната чија цел е губиток на килограми за краток период. Покрај губитокот на килограми со овој начин на исхрана се постигнуваат низа други бенефити врз општата здравствена состојба, како што се намалување на шеќер во крвта, намалување на вредностите на лошиот холестерол, ослободување од вишокот на течности во организмот. Со цел да почувствувате како овој начин на исхрана би влијаел на вашиот организам можете да се претплатите на неделниот пакет кој содржи 3 комплетни  оброци за период од 5 работни денови, составени од Др. Ана Гифинг. 

3880.00 МКД
Број на оброци: 15
Период: 5 дена
Достава: Понеделник - Петок
Breakfast
Доручек
Намаз Баба Гануш со хроно леб и фета сирење: Модар патлиџан, сок од лимон, лук, таан, ким, рузмарин, шафран
Cal.
Lunch
Ручек
Панга во зеленчук: Панга, тиквица, модар патлиџан, домат, лук, магдонос, лимон, црвен пипер, маслиново масло, рузмарин
Cal.
Diner
Вечера
Мафини од белки и зеленчук: Белки, спанаќ, тиквички, хималајска сол, масло од гроздови семки
Cal.
Breakfast
Доручек
Овесни погачици: Овесни снегулки, белка од јајце, фета сирење
Cal.
Lunch
Ручек
Свинско каре со зеленчук: Свинска печеница (каре), брокула, кромид, домат, лук, сенф, био зачин, хималајска сол, маслиново масло, салата
Cal.
Diner
Вечера
Пилешка плескавица: Пилешко мелено месо, кромид, лук, магдонос, маслиново масло, путер, хималајска сол
Cal.
Breakfast
Доручек
Здрава каша: Киноа, бадемово млеко, органско какао, рогач, целијонски цимет, кокосово брашно, мелен лен, ливчиња бадем
Cal.
Lunch
Ручек
Маринирани карабатаци: Карабатаци, маслиново масло, лук, хималајска сол, магдонос, оригано
Cal.
Diner
Вечера
Омлет од белки и пиперка: Белки, пиперка, масло од гроздови семки, хималајска сол
Cal.