IMG-LOGO
Препорачано од
gifing logo

Македонски традиционален ручек

Македонската кујна претставува белег на богатата Македонска традиција. Нејзината разновидност претставува доказ на нашето богатство. Магичниот спој на состојките, кој што е единствен ни го доловува минатото кое што секогаш е носталгично обоено. Сето ова претставува сон на секој гурман. Голем број од јадењата кои што биле бележје на Македонија во минатото се консумираат и денес.  Усовршени, но се уште прекрасни, кој ги нуди македонската традиционална кујна. За таа цел подготвивме мени од 22 традиционални ручеци, доставени на вашата адреса.

5200.00 МКД
Број на оброци: 22
Период: 22 дена
Достава: Понеделник - Петок
Lunch
Ручек
Полнети пиперки: Пиперки, мелено месо, кромид, зачини, маслиново масло, леб. Салата: Марула, рукола, патлиџан, црвена пиперка
Cal.
Lunch
Ручек
Грашок со свинско каре: Грашок, кромид, свинско каре, зачини, магдонос, павлака, леб. Салата: Црвена зелка, роквица, краставица
Cal.
Lunch
Ручек
Гулаш со јунешко и пире: Јунешка кртина, кромид, доматно пире, компир, леб. Салата: Домат, краставица, пиперка
Cal.