IMG-LOGO
Препорачано од
gifing logo

Вегетаријански доручек


Хроно програмата е погодна и за оние што водат вегетаријански начин на исхрана. Секој организам како индивидуа има различни потреби и барања кон  храната. Во секојдневието се соочуваме со различни видови на алергии од храна, па сме принудени одредени намирници да ги отстраниме од секојдневната исхрана.Такви алергени се јајцата , млекото , лактозата од млечните производи. Месото и млечните производи во одредени случаеви можат да му наштетат на нашиот организам. Од нутритивна гледна точка постојат многу намирници кои би ни ги задоволиле потребите од протеини, кои се главни градливи елементи на исхрана. Воедно зеленчукот е идеален извор на диетални влакна и консумирајќи го во свежа сосотојба тој е богат со витамини и вода, па од тука може да се констатира дека постои група на консументи кои  секојдневно поубаво би функционирале само со внес на исхрана од растително потекло

5690.00 МКД
Број на оброци: 22
Период: 22 дена
Достава: Понеделник - Петок
Breakfast
Доручек
Хроно леб со хумус и домат: Хроно леб, хумус, домат
Cal.
Breakfast
Доручек
Каша од овес со динстан спанаќ и пропржен кромид: Овес, кромид, спанаќ, маслиново масло, хималајска сол
Cal.
Breakfast
Доручек
Уштипци со ,,DishWish” намаз и маслинки: "DishWish" намаз подготовката: Пиперки, бадеми, црн домат, сенф, лук, био зачин, Наутови уштипци: наут, кромид, био зачин, магдонос, сусам, маслиново масло
Cal.