IMG-LOGO
Препорачано од
gifing logo

Хроно појадок и ручек

За да може нашиот организам правилно да функционира, потребна му е енергија која ја добиваме преку храната. Појадокот претставува, најзначајниот оброк за правилно функционирање на нашето тело, преку кој се обезбедува енергија за целиот ден, додека ручекот како втор значаен оброк преку кој организамот ги обезбедува своите протеински резерви претставува исто така незаменлив дел од нашата исхрана.
Нивното прескокнување или внесот на неправилни намирници се рефлектира како недостаток на значајни основни хранливи материи кои можат да доведат до здравствени последици.  Поради тоа ви нудиме правилна комбинација на намирници приготвени  во идеални два оброка, според предходно испробана програма на Др. Ана Гифинг.

12340.00 МКД
Број на оброци: 44
Период: 22 дена
Достава: Понеделник - Петок
Breakfast
Доручек
Омлет со сувомеснато: Jајца, сланина, домат, хроно леб
Cal.
Lunch
Ручек
Грчка мусака со модар патлиџан и јунешко месо: Модар патлиџан, јунешко мелено месо, кромид, лук, домати, магдонос, јајца, зачин. Салата: Марула, рукола, патлиџан, црвена пиперка
Cal.
Breakfast
Доручек
Интегрални тестенини со спанаќ и сирење: Интегрални тестенини, јајце, козјо сирење, спанаќ, масло од гроздови семки, хималајска сол
Cal.
Lunch
Ручек
Пилешки ролат со спанаќ: Пилешко месо, спанаќ, лук, хималајска сол, бибер, маслиново масло. Салата: Црвена зелка, роквица, краставица
Cal.
Breakfast
Доручек
Тријаголници со сирење: Хељдини кори, сирење, семки, кисело млеко, хималајска сол, маслиново масло
Cal.
Lunch
Ручек
Печени пилешки батаци: Пилешки батаци, интегрален ориз, печурки, јатки. Салата: Домат, краставица, пиперка
Cal.