IMG-LOGO
Препорачано од
gifing logo

Хроно ручек

Хроно ручекот претставува комбинација од протеини и зеленчук. Протеините се едни од главните нутритиенти кои постепено ја ослободуваат енергијата од организмот при што подолго време одржуваат ситост. Позитивниот ефект на протеините е што не го покачуваат нивото на инсулин во крвта наеднаш и поради тоа потребата за внес на различни слатки се намалува. Комбинацијата на протеини и зеленчук е идеална бидејќи истовремено во организмот се внесуват и многу витамини и минерали кои се неопходни за нормален метаболизам.
Поради тоа ви нудиме свежо приготвен оброк составен од протеини и изобилие на зеленчук според програмата на Д-р Ана Гифинг 

6140.00 МКД
Број на оброци: 22
Период: 22 дена
Достава: Понеделник - Петок
Lunch
Ручек
Грчка мусака со модар патлиџан и јунешко месо: Модар патлиџан, јунешко мелено месо, кромид, лук, домати, магдонос, јајца, зачин. Салата: Марула, рукола, патлиџан, црвена пиперка
Cal.
Lunch
Ручек
Пилешки ролат со спанаќ: Пилешко месо, спанаќ, лук, хималајска сол, бибер, маслиново масло. Салата: Црвена зелка, роквица, краставица
Cal.
Lunch
Ручек
Печени пилешки батаци: Пилешки батаци, интегрален ориз, печурки, јатки. Салата: Домат, краставица, пиперка
Cal.