IMG-LOGO
Препорачано од
gifing logo
Работно време

Како функционира

plate
Одбери хроно
програма
delivery
Претплати се
на мени
food
Храни се
правилно

1. Креирате Ваш профил и се регистрирате на нашата Веб страница.
2. Одбирате едно од менијата објавени на Веб страницата кое одговара на вашите потреби.
3. Се претплатувате за истото.
4. Наша обврска е да избереме намирници, да ги готвиме и навремено да Ви ги доставиме оброците во вистинското време и на вистинското место.
5. Вие само одвојувате време за себе и уживате во здрав и нутритивно квалитетен оброк.

mint
Програми на исхрана
Хроно исхрана без свинско месо

Преку овој начин на исхрана ќе добиете три соодветно избалансирани оброци кои ќе ги задоволат дневните енергетски потреби. Ќе добиете одличен здравствен бенефит во однос на намалување на вредностите на покачен шеќер во крвта, покачени вредности на холестерол и триглицериди а како резултат на овој начин на исхрана ќе се постигне и намалување на телесната тежина и враќање на свежината и енергијата на организмот.

Веганска исхрана

11800 МКД

месечно

Веганска исхрана

Веганското мени подготвено од посебно одбрани намирници наменето за оние чиј животен стил е Веганската исхрана. Оброците се приготвени од намирници исклучиво од растително потекло, каде се исклучени сите млечни производи и сите видови на риба. Содржи вкупно 66 оброци или за период од 22 работни денови, каде се опфатени сите три главни оброци во текот на денот.

Вегетаријанска исхрана- доручек и ручек

Вегетаријанска исхрана- доручек и ручек

Др. Гифинг

Др. Ана Гифинг

Докторката Ана Гифинг со години ги проучувала најновите научни истражувања кои се однесуваат на успорување на процесот на стареење кај луѓето, во рамките на таканаречената "Anti Ageing" медицина.

Комплетното свое животно и професионално искуство го пренела во сопствената Хроно програма, која вклучува правилна исхрана и секаква превенција на организмот од болести, при што секој човек би можел здраво и да доживее длабока старост .
Dr.Gifin

Последно на блогот

May 19, 2020 / tatjana@dishwish.mk

Холестеролот претставува алкохол кој има голема молекулска тежина и во човековиот организам се синтетизира во црниот дроб. Претставува неопходен составен дел на човековиот организам кој е потребен за нормално функционирање на клетките, па од тука е и неговата значајна улога за правилно функционирање на организмот.

Прочитај Повеќе

May 19, 2020 / tatjana@dishwish.mk

Холестеролот претставува алкохол кој има голема молекулска тежина и во човековиот организам се синтетизира во црниот дроб. Претставува неопходен составен дел на човековиот организам кој е потребен за нормално функционирање на клетките, па од тука е и неговата значајна улога за правилно функционирање на организмот.

Прочитај Повеќе

May 18, 2020 / tatjana@dishwish.mk

Ликопенот е припадник на групата каротеноиди, пронајден во овошјето и зеленчукот кои содржат црвена боја, како што се домати, лубеница, малини, црвена зелка, цреши, црвен грејпфрут, кајсии, розова гуава и др. Каротеноидите се фотосинтетски пигменти кои се одговорни за бојата на овошјето и зеленчукот, додека во науката за храна тие припаѓаат на групата биоактивни компоненти

Прочитај Повеќе

Хроно Исхрана за поцетници

Бесплатна е-книга за хроно почетници од Д-р Гифинг

Регистрирај се за некоја од нашите хроно програми на исхрана и добиј ја бесплатно книгата на Д-р Гифинг за хроно почетници.

Корисниците за нас

John Miller/ Working in Embassy
John Miller/ Working in Embassy

Excelent service. Amazing food and even more important great results. I recommend DishWish.mk to everyone that struggles with unhealthy style of living and health issues. .

Сања Петковска/ Банкар
Сања Петковска/ Банкар

Дома се хранам здраво, но додека сум на работа имам проблем да оддолеам на искушенијата. Со појадок менито на DishWish сум сигурна дека она што го јадам е правилно и ми помага во одржување на мојата тежина..

Милена Цветкоска/ Правник
Милена Цветкоска/ Правник

Пред извесно време добив дијагноза за дијабетес. Потребата од регулирана исхрана од страна на нутриционист ми беше повеќе од потребна. Повеќе не се грижам дали она што го јадам е правилно затоа што DishWish го прави тоа за мене..

Ивана Стојменова / Менаџер во IT компанија
Ивана Стојменова / Менаџер во IT компанија

DishWish ми помогна да заштедам време во готвење на 2 видови на ручеци за мене и семејството. Сега моите свежо зготвени хроно оброци ги добивам секој ден на адреса без да поминувам 3 часа во кујна..

@dishwish.mk
Вкусни мафини за појадок, сочна мусака за ручек и крцкава риба за вечера...Сето ова без ниту една минута помината во кујна. А пред сѐ здраво...✅
Претплати се на нашето хроно мени без свинско месо и добивај 3 оброци дневно на твоја адреса. 🚗

June 3, 2020

Вкусни мафини за појадок, сочна мусака за ручек и крцкава риба за вечера...Сето ова без ниту една минута помината во кујна. А пред сѐ здраво...✅ Претплати се на нашето хроно мени без свинско месо и добивај 3 оброци дневно на твоја адреса. 🚗

Веганско, рестриктивно или хроно мени без свинско месо - Кој е твојот избор за правилна и здрава храна ова лето? 🌞
Побрзо до посакуваната тежина со свежо зготвени оброци секој ден.
➡Претплати се на dishwish.mk
#healthy #hrono #food #foodideas

June 2, 2020

Веганско, рестриктивно или хроно мени без свинско месо - Кој е твојот избор за правилна и здрава храна ова лето? 🌞 Побрзо до посакуваната тежина со свежо зготвени оброци секој ден. ➡Претплати се на dishwish.mk #healthy #hrono #food #foodideas

‼️НОВО МЕСЕЧНО ХРОНО МЕНИ БЕЗ СВИНСКО МЕСО‼️
Вкусни, свежо подготвени хроно оброци, со бесплатна достава до ваша адреса.
Уживајте во здрава исхрана без да се грижите за пазарење и готвење.🧆
Погледнете го целото мени на линкот во bio

May 30, 2020

‼️НОВО МЕСЕЧНО ХРОНО МЕНИ БЕЗ СВИНСКО МЕСО‼️ Вкусни, свежо подготвени хроно оброци, со бесплатна достава до ваша адреса. Уживајте во здрава исхрана без да се грижите за пазарење и готвење.🧆 Погледнете го целото мени на линкот во bio

Вкусни и здрави оброци без свинско месо. Претплати се на нашето ново мени и добивај појадок, ручек и вечера секој ден на домашна адреса или работно место во период од 22 дена. 🥘
Погледни го целото мени со клик на линкот во bio.
#healthyfood #healthylifestyle

May 27, 2020

Вкусни и здрави оброци без свинско месо. Претплати се на нашето ново мени и добивај појадок, ручек и вечера секој ден на домашна адреса или работно место во период од 22 дена. 🥘 Погледни го целото мени со клик на линкот во bio. #healthyfood #healthylifestyle

Храната не само што треба да биде здрава туку и вкусна! 
Ваше е само да уживате во миксот на вкусови на свежо подготвени оброци, а ние да се погрижиме истите да бидат навреме доставени до вашиот дом или работно место.
Претплати се на здрава програма ➡ dishwish.mk

May 26, 2020

Храната не само што треба да биде здрава туку и вкусна! Ваше е само да уживате во миксот на вкусови на свежо подготвени оброци, а ние да се погрижиме истите да бидат навреме доставени до вашиот дом или работно место. Претплати се на здрава програма ➡ dishwish.mk

Доколку сакате да се ослободите од целулитот, мора да внимавате на исхраната. Борбата со овој непријател започнува на масата. 🤚
Здравата храна, пиењето доволно течности како и физичката активност се ултра ефективни во ослободувањето од целулитот. 🥗

May 23, 2020

Доколку сакате да се ослободите од целулитот, мора да внимавате на исхраната. Борбата со овој непријател започнува на масата. 🤚 Здравата храна, пиењето доволно течности како и физичката активност се ултра ефективни во ослободувањето од целулитот. 🥗